Rybářská stráž

Vedoucí rybářské stráže :    Václav Ližan

 

Novinky v rybářském řádu , aneb na co si dát pozor!

Pstruhové revíry: Lov ryb je povolen pouze na háčky,dvojháčky,trojháčky bez protihrotů!

Od roku 2014 je rybník č. 3 na revíru 471132 Stonávka 3A uveden ja ko revír místního významu, kde je omezená docházka členů z jiných MO.

Kapr, štika, candát, amur, bolen, sumec, pstruh obecný, pstruh duhový, lipan a siven se píšou 1 kus na jeden každý řádek zvlášť. 

Tyto tři druhy ryb zapisujeme velkými tiskacími písmeny takto: KAPR, P. OBECNÝ a P. DUHOVÝ 

Anketa

Protihroty-Ano či Ne?

Ano (215)
52%

Ne (199)
48%

Celkový počet hlasů: 414

Diskusní téma: Protihroty

Bez protihrotu ANO

Datum: 25.08.2014 | Vložil: Standa

Jsem jak tady někdo už ten starší rybář a na lov bez protihrotů jsem si už zvyk a co se týče ryb je to podstatně šetrnější pro ryby.
Jinak co se týče množství ryb je to jen na nás kolik jich tady bude. Míra 25 cm u pstruha je směšně malá. Pokud chodíte na ryby pro maso jen tak to nikdy lepší nebude i kdyby se pouštělo tuny ryb. Syn potačáky neberu skoro vůbec. Pokud chcete zážitky musíte sem tam i něco pustit zpět. Ulovil jsem si potočáka 42 cm a pustil. Syn i kamarád věděli kde je ale neměli na něj štěstí . Já ho ulovil ještě jednou a zas pustil. Možná na rok tam bude a nebo je už snězený .

PS

Datum: 25.08.2014 | Vložil: Standa

A co se týče ceny je jaká je a menší už nebude.
Chcete si ulovit potočáka v mezi 50 -80 cm ?
Žáden problém. V Rakousku je revír s cenou 9500 kaček na den jen z průvodcem a nebo máte ne roční povolenku ? Jen půl mega stojí

Re: PS

Datum: 12.01.2015 | Vložil: Rosta

Půl milionu roční povolenka na pstruhy ? Nefetuj ty osle a nepiš tu bludy

pro protihroty

Datum: 13.07.2014 | Vložil: kandat

močrs třinec to je banda ču..ku

Re: pro protihroty

Datum: 31.07.2014 | Vložil: fofo

Tož se ogare přidej k nám.

Re: pro protihroty

Datum: 28.10.2014 | Vložil: ....

maš pravdu

Re: pro protihroty

Datum: 08.03.2015 | Vložil: Jurij Analkov

Ty maš největší pravdu

protihrot

Datum: 14.10.2013 | Vložil: labko

Vpodstatě je mi to jedno,ale měl bych návrh, každý rok zaplaťme všechny poplatky,udělejme brigády,nakupme alespoň za 5000 kč krmení, a choďme krmit ryby do revírů, udice uložme do skříně. X-let se ryby chytaly na háčky s protihrotem a nic se neřešilo,chytalo se na živé rybky na pstruhových vodách a najednou je to špatná věc? To je jen jeden z dalších bludů ochránců přírody,jako třeba vysazení vydry. Argument,že tady vydra byla vždy mi příjde alibistický,tak zase chytejme na živou rybku a na háčky s protihroten, protože se tak chytalo taky vždy! Takže na závěr malé konstatování: V rybářském svazu to funguje jakov celé republice,když se šetří vodou,tak jí zdražme! Když ryby žere vadra,tak chytejme bez protihrotů ať má co žrát ! Když rybáři nemají zájem o pstruhové povolenky,protože ve vodě nic není,tak jí taky zdražme,aby jsme nepřišli o vývar! Zdravím všechny krmiče rybářského svazu. (tím názorem jsem nechtěl nikoho urazit) .

Re: protihrot

Datum: 10.11.2013 | Vložil: libko

JJ. Je to to pravda. Možná (promiň tykání) ještě nevíš jednu podstatnou věc, proč se zdražuje. V minulosti se na Severní Moravě prodávalo o mnoho pstruhových povolenek více. Třeba v Třinci 300. (letos 30) :-) Proto se upravoval zarybňovací plán. Furt se zvyšoval. Tzn., že se do revírů vysazovalo množství pstruhů adekvátně k počtu "majitelů" pstruhových povolenek. Pak vyšla vyhláška Ministerstva zemědělství , že se nesmí měnit zarybňovací plán. Jedině v novém výběrovém řízení.. Do toho přišly vydry, kormoráni, volavky, černí čápi, norci, ledňáčci, stavební úpravy Povodí, ale hlavně nedostatek vody - spíše extremní výkyvy průtoků. :-( Takže sumasumárum, vše jde do kytek... Uživatel revíru musí vysazovat - (laicky řečeno) tolik pstruhů, jak když bylo 10x více rybářů než v současné době. No jo, ale rybky baští predátoři, a když nebaští, tak vyschne voda, nebo příjde povodeň... TO NENÍ nějaká alibistická odpověď, ale současná realita!!!! A jelikož klesá počet lidí, kteří si ještě koupí P povolenku, tak musí zákonitě její cena růst, neb se musí plnit zarybňovací plán ....A teď babo raď.
Já osobně už mám této "sysifofské námahy" dost! Stát neřeší problematiku predátorů. Pořát se najdou dobráci, kteří sponzorují "dobrotivé" úsilí ochránců. Brzy navrhnu na konferenci bezprecedentní postup. Ale nevím, jak to delegáti konference přijmou. Zdar! Libor Kocinec

Re: Re: protihrot

Datum: 18.04.2017 | Vložil: labko

Mě tykání nevadí(stejně si Liborku tykáme už roky) :-) Po dlouhé době jsem otevřel Třinecké stránky,tak odpovídám. Ahoj Tomáš Labaj ;-)

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek